JNM & NM i Lead 2015

Här har vi resultaten från helgens tävling!

Stort grattis till vinnarna och riktigt bra jobbat av alla deltagare från hela norden!!

Youth B Female

1 Nea Herforth Baehr DEN (Plöks, Skovlunde KK)
2 Freja Duncan SWE (Sickla kk)
3 Alexandra Gullberg SWE (Kvibergs kk)
4 Trine Kjeldsen DEN (Odenes SportsKK)
5 Isabelle Nyhus Prehn DEN (Giraffen KK)
6 Maja Hallgren SWE (Kvibergs kk)
7 Dagmar Krohn DEN (Dansk Bergen- og KK)

Youth B Male

1 Ymer Alber SWE (Sickla kk)
2 Olof Morsing SWE (Kvibergs kk)
3 Markus Gillberg SWE (Kvibergs kk)
4 Jens Kristian Aasmundsen NOR (Oslo kk)
4 Noah Seir DEN (Dansk Bjerg- og kk)
6 Samuel Wingårdh SWE (Solna kk)
7 Aleksander Öritsland NOR (Bratte Rogalnads Venner)
8 Hauk Lem NOR (Oslo kk)
9 Anton Nielsen DEN (Odense Sports kk)
10 Theo Örtendahl SWE (Kvibergs kk)
11 Leifur Blumenstein SWE (Kvibergs kk)
12 Rasmus Emil Andersen DEN (Dansk Bjerg- og kk)
13 August Tengberg DEN (Dansk Bjerg- og kk)

Youth A Female

1 Lisa-Marie Kvandahl NOR (Oslo kk)
2 Primula Aalund DEN (Dansk Bjerg- og kk)
3 Camilla Persen NOR (Oslo kk)
4 Silvia Barrett SWE (Solna kk)
5 Helmi Puustinen FIN
6 Annika Korsgaard DEN (Odense Sports kk)
7 Jonna Salmi FIN
8 Camilla Sejerö DEN (Giraffen kk)
9 Elina Petersson SWE (Kvibergs kk)
10 Siri-Anna Roswall Mattson DEN (Dansk Bjerg- og kk)

Youth A Male

1 Fredrik Serlachius SWE (Solna kk)
2 Leo Böe NOR (Bergen kk)
3 Håvard Helgesen NOR (Sogndal kk)
3 Rasmus Holm DEN (Århus kk)
5 Felix Ståhl Wadsten SWE (Kvibergs kk)
6 Nicolas Janvid SWE (Sickla kk)
7 Rasmus Cronlund SWE (Solna kk)

Junior Male

1 Rolf Martin Björngaard NOR (Sunnmörske kk Volda)
2 Brage Birkelund Olsen NOR (Tromsö kk)
3 Martinus Hals Skar NOR (Trondheim kk)
4 Fredrik Thulstrup DEN (Roskilde kk)
5 Ola Laitinen FIN

Senior Ladies

1 Kajsa Rosén SWE (Solna kk)
2 Tina Johnsen Hafsaas NOR (Kolsås)
3 Michelle Kim Theisen DEN (Plöks, Skovlunde kk)
4 Katrin Amann SWE (Eskilstuna kk)
5 Nanna Söderin SWE (Östersunds kk)
5 Anna Laitinen FIN
7 Stella Plantin SWE (Göteborgs kk)
8 Maria Davies Sanby NOR (Trondheim kk)
9 Martine Limstrand NOR (Bodö kk)
10 Katrine Vandet Salling DEN (Aalborg kk)
11 Maria Skyttä FIN

Senior Men

1 Erik Grandelius SWE (Skånes kk)
2 Magnus Högström SWE (Kvibergs kk)
3 Endre Evensen NOR (Bergen kk)
4 Thomas Blaabjerg DEN (Aalborg kk)
5 Nikken Daniels SWE (Solna kk)
6 Hannes Puman SWE (Eskilstuna kk)
6 Martin Mobråten NOR (Trondheim kk)
8 Jakob Heber Norum NOR (Kolsås kk)
9 Anders Vedersö DEN (Plöks, Skovlunde kk)

 

Mattias Söderlind var på plats och tog fina bilder på de tävlande:

NM Pris

Youth B FemaleNM Pris-2

Youth B MaleNM Pris-3

Youth A FemaleNM Pris-4

Youth A MaleNM Pris-5

Juniors MaleNM Pris-6

Senior LadiesNM Pris-7

Senior Male

NM-3 NM-4 NM-5 NM-6 NM-6-2 NM-7 NM-8 NM-9 NM-10 NM-11 NM-12 NM-13

@copyright Mattias Söderlind

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

två × tre =