JSM Boulder 2018

Vad: JSM Boulder
När: 17-18 november 2018
Arrangör: Kvibergs Klätterklubb och Halmstads Klätterklubb

Klasser: Junior (Född 2000-1999), Ungdom A (Född 2001-2002),
Ungdom B (Född 2003-2004).

Regler: Kval IFSC Onsight 6 problem. Final IFSC Onsight 4 problem (6 till final).

Anmälan:tavling@kvibergsklatterklubb.se ange namn, klubb, klass och födelseår.

350 kr senast 11/11 till bankgiro 5865-5127, ange JSM och namn.

Efteranmälan fram till tävlingsstart 450 kr.

Huvuddomare: Charlotte Hederén

Ledbyggare: Daniel Olausson och Axel Hultqvist.

Sekretariat: Ragnar Hallgren

Projektledare: Magnus Röst

Tävlingsledare: Joakim Tunje.

Frågor och anmälan av tävlande och funktionärer skickas till tavling@kvibergsklatterklubb.se

Preliminärt schema (justeras med antalet tävlande):

Lördag 07:30 Funktionärsmöte
08:00 Registrering öppnar (stänger samtidigt som isolering stänger för respektive klass).
08:00 Isolering öppnar
08:30 Isolering Youth B stänger, Tekniskt möte
11:20 Isolering Youth A stänger, Tekniskt möte
14:30 Isolering Junior stänger, Tekniskt möte
08:40 09:00 Observation Youth B (OBS gäller bara Youth B)
09:00 11:05 Kval YB
11:05 11:50 Funktionärspaus
11:50 14:15 Kval YA
14:15 15:00 Funktionärspaus
15:00 16:45 Kval J
Söndag 07:30 Isolering öppnar
08:00 Isolering stänger Youth B
10:45 Isolering stänger Youth A
13:30 Isolering stänger Jun
08:30 Presentation och observation
08:45 10:45 Final YB
10:45 11:30 Funktionärspaus
11:30 11:45 Presentation och observation
11:45 13:45 Final YA
13:45 14:30 Funktionärspaus
14:30 14:45 Presentation och observation
14:45 16:45 Final Jun
16:45 17:15 ”Teknisk paus”
17:15 Prisutdelning

Anmälda 2018-11-11 (efteranmälan möjlig till tävlingsstart):

Dina Bolander Nacka Värmdö Klätterklubb Junior F
Freja Duncan Nacka Värmdö Klätterklubb Junior F
Sonja Otell Halmstads klätterklubb Junior F
Andreas Turi Skånes Klätterklubb Junior M
Eek de Bruijckere Halmstads klätterklubb Junior M
Eric Ihre-Thomason Solna Klätterklubb Junior M
Johannes Wadenbäck Skånes Klätterklubb Junior M
Rasmus Cronlund Solna Klätterklubb Junior M
Robin Rosenblad Solna Klätterklubb Junior M
Samuel Wingårdh Solna Klätterklubb Junior M
Theo Örtendahl Kvibergs Klätterklubb Junior M
Ymer Alber Solna Klätterklubb Junior M
Samuel Dagerbark Eskilstuna klätterklubb Junior M
Alexandra Gullberg Kvibergs Klätterklubb Youth A F
Clara Blom Dandoy Solna Klätterklubb Youth A F
Emilia Carlsson Linköpings Klätterklubb Youth A F
Emilia Lagerstedt Halmstads klätterklubb Youth A F
Frida Broman Karbin Klätterklubb Youth A F
Ingrid Wingårdh Solna Klätterklubb Youth A F
Johanna Günther Skånes Klätterklubb Youth A F
Sara Lindgren Linköpings Klätterklubb Youth A F
Selma Sundell Halmstads klätterklubb Youth A F
Tua Jacobsson Nacka Värmdö Klätterklubb Youth A F
Albin Johansson Jönköpings Klätterklubb Youth A M
Anton Yakubenko Solna Klätterklubb Youth A M
Carl-William Sandberg Eskilstuna klätterklubb Youth A M
Edvin Jansson Varbergs klätterklubb Youth A M
Filip Bergqvist Billingens klätterklubb Youth A M
Gustaf Sonesson Kvibergs Klätterklubb Youth A M
Hugo Wehlin Varbergs klätterklubb Youth A M
Isak Ringvall Billingens klätterklubb Youth A M
Jack Lindvall Solna Klätterklubb Youth A M
Jakob Östman Kvibergs Klätterklubb Youth A M
Johan Käller Kvibergs Klätterklubb Youth A M
Jonathan Söderberg Pamp Halmstads klätterklubb Youth A M
Ludvig Hult Solna Klätterklubb Youth A M
Max Pärsén Halmstads klätterklubb Youth A M
Melker Eliasson Varbergs klätterklubb Youth A M
Nils Kunna Jönköpings Klätterklubb Youth A M
Olof Morsing Kvibergs Klätterklubb Youth A M
Theo Johansson Halmstads klätterklubb Youth A M
Ellen Kall Jönköpings Klätterklubb Youth B F
Elsa Oredsson Nacka Värmdö Klätterklubb Youth B F
Emma Ericsson Nacka Värmdö Klätterklubb Youth B F
Ida Ekman Jönköpings Klätterklubb Youth B F
Leia Norell Solna Klätterklubb Youth B F
Nora Elmberg Ståhl Kvibergs Klätterklubb Youth B F
Sofia Cellini Västkustens Sportklätterklubb Youth B F
Sofie Asterling Kvibergs Klätterklubb Youth B F
Tea Nelson Jönköpings Klätterklubb Youth B F
Tove Dalbark Linköpings Klätterklubb Youth B F
Märta Martinsson Linköpings Klätterklubb Youth B F
Matilda Sandvall Linköpings Klätterklubb Youth B F
Adam Andersson Halmstads klätterklubb Youth B M
Adrian Bratt Nacka Värmdö Klätterklubb Youth B M
Alex Rosenthal Nacka Värmdö Klätterklubb Youth B M
Björn Wennergren Solna Klätterklubb Youth B M
Dennis Yakubenko Solna Klätterklubb Youth B M
Elliot Eriksson Nacka Värmdö Klätterklubb Youth B M
Elliot Macdonald Oldberg Eskilstuna klätterklubb Youth B M
Erik Strandqvist Helsingborgs klätterklubb Youth B M
Leo Stenman Solna Klätterklubb Youth B M
Malakai O’Connor Solna Klätterklubb Youth B M
Simon Bergman Solna Klätterklubb Youth B M
Simon Buchard Nacka Värmdö Klätterklubb Youth B M
Tomas Kaartinen Solna Klätterklubb Youth B M
Vidar Danielsson Halmstads klätterklubb Youth B M

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

tre + fem =